Yedi Devlet Bir Millet Konseyi Kuruldu

Konsey üyeleri

Bakü, Yalquzaq.com, 03.04.2010 – 03 Nisan 2010 yılında Bakü`de Yedi Devlet Bir Millet Konseyi`nin kurulması ile sonuçlanan toplantı gerçekleşti. Dr. Ramiz Asker, Gazeteci, Araştırmacı ve Bilim Adamı Gafar Çakmaklı, Azerbaycan Milli İlimler Akademisi Tarih Enstitüsü çalışanı Dilaver Azimli, Dünya Azerbaycanlıları Kongresi Gençler Teşkilatı Başkanı Seymur Hesenli, Bakü Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Elnur Eltürk, Yeni Nefes+ Gazetesi Editörü Nermin Memmedli ve “Yedi Devlet – Bir Millet” Kültür ve Dayanışma Derneği Türk Cumhuriyetleri Baş Temsilcisi Azer Hasret`in katılımıyla gerçekleşen toplantıda yedi bağımsız Türk devletinin birlik kurması için vatandaş aktivitelerinin hızlandırılması amacıyla Baş Temsilci Azer Hasret`in başkanlığında Konseyin kurulması hakkında karar alındı.

Yeni Konsey merkez karargahı Türkiye`nin Bursa şehrinde yerleşen “Yedi Devlet – Bir Millet” Kültür ve Dayanışma Derneği Türk Cumhuriyetleri Baş Temsilciliği nezdinde faaliyette bulunacak ve gerekli zamanlarda yedi Türk devleti ve diğer Türk topluluklarıyla bağlı konuların ele alınması için toplantılar gerçekleştirecek.

Toplantı katılımcıları hiç bir zaman Türk devlet ve hükümet başkanlarının siyasi çalışmalarına zarar verebilecek faaliyetlerde bulunmamak, Türk devlet ve topluluklarındaki siyasi parti ve grupların tartışmalarına katılmamak, böyle tartışmalarda taraf olmamak, yalnız Türk devlet ve topluluklarının ortak faydaları, devletlerin ve halkların daha da yaklaşması yönünde çalışmalara özen göstermek kararı aldılar.

Konsey üyeleri son yıllarda Türk Birliğinin gerçekleşmesi yönünde atılan adımları taktir ettiklerini de dile getirdiler. Özellikle de Nahçıvan`da gerçekleşen sonuncu Türk Zirvesi, TürkPA`nın fiili olarak kurulması ve Genel Sekreterliğinin Bakü`de çalışmaya başlaması Konsey üyelerinin altını çizdiği meseleler sırasındaydı. Azerbaycan devleti ve Sayın Cumhurbaşkanı İlham Aliyev`in bu gelişmelerin yer almasındaki rolünün de Konsey üyeleri tarafından taktirle karşılandığının altı çizildi.

İbrahim DEMİRTAŞ: Konseyimizin Türk milletine hayırlı uğurlu olmasını Yüce Allah`tan diler, Türk milleti için önemli işler yapabilmemiz için milletimizin desteğini bekleriz.

Yedi Devlet Bir Millet Konseyi`nin toplantısı

Yedi Devlet Bir Millet Konseyi`nin toplantısı

Yedi Devlet Bir Millet Konseyi`nin toplantısı

Yedi Devlet Bir Millet Konseyi`nin toplantısı

Yedi Devlet Bir Millet Konseyi`nin toplantısı

Oxunma sayı: 12890
Share

12 Comments to "Yedi Devlet Bir Millet Konseyi Kuruldu"

 1. Ziya Sahabettin Ismailcelebioglu's Gravatar Ziya Sahabettin Ismailcelebioglu
  17 August 2011 - 15:18 - 15:18 | Permalink

  Sayın Başkan Azer bey
  Yedi devlet bir millet dayanişma derneğinin Türk Dünyasında varlığını ve gaysinin ne oldugunu çeşitli sosyal ve kültürel aktivitelerle tanıtıımının yapılması teşkilatın faaliyetlerine aktiflik kazandiracağı ınancındayım.Özellikle medyada ve üniversitelerde milli yapısı gelişmiş gencler arasında bu sevgi ve muhabbetin geliştirilmesine önem verimelidir.Bati ülkelerinde teşkilatlanmiş olan Türk dernekleri ile ilişkiler artirilarak yedi devlet bir milet sevdalılarının kenetlenmesini temin etmenin faydalı olacaği kanaatındeyım çalişmalarınızda başarılar diler selem ve saygılariııi sunar hayırlı Ramazanlar dılerım.

  Ziya Şahabetin Ismailçelebioğlu
  NRW Eyaleti Türk Dernekleri Koordinasyon Kurulu Baskani

 2. Ziya Sahabettin Ismailcelebioglu's Gravatar Ziya Sahabettin Ismailcelebioglu
  17 August 2011 - 15:12 - 15:12 | Permalink

  Sayın Başkan Azer bey
  Yedi devlet bir millet dayanişma derneğinin Türk Dünyasında varlığını ve gaysinin ne oldugunu çeşitli sosyal ve kültürel aktivitelerle tanıtıımının yapılması teşkilatın faaliyetlerine aktiflik kazandiracaktır.Özellikle medyada ve üniversitelerde milli yapısı gelişmiş gencler arasında bu sevgi ve muhabbetin geliştirilmesine önem verimelidir.Bati ülkelerinde teşkilatlanmiş olan Türk dernekleri ile ilişkiler artirilarak yedi devlet bir milet sevdalılarının kenetlenmesini temin etmenin faydalı olacaği kanaatındeyım çalişmalarınızda başarılar diler selem ve saygılariııi sunarım.

  Ziya Şahabetin Ismailçelebioğlu
  NRW Eyaleti Türk Dernekleri Koordinasyon Kurulu Baskani

 3. ziya sahabettin ismailcelebioglu's Gravatar ziya sahabettin ismailcelebioglu
  8 December 2010 - 0:50 - 00:50 | Permalink

  Sayın Başkan Azer Bey kardeşim,
  Yedi devlet bir millet teşkilatının tekrar başkanlığına seçilmeniz münasebetiyle
  kalpten tebriklerimin kabulunu istirham ederim .
  Yüce türk milleti ve Türk dünyası için çalışmalarınızın muzaffer olması temennisiyle, şahsınızda idere heyetinize başarılar diler, selam ve saygılarımı sunarım . Yüce Rabbim sizin ve milletimizin yardımcısı olsun.

  Ziya Sahabettin ismailcelebioglu
  Düsseldorf ve cevresi Türk Dernekleri
  Koordinasyon kurulu baskani

 4. ziya sahabettin ismailcelebioglu's Gravatar ziya sahabettin ismailcelebioglu
  4 December 2010 - 1:17 - 01:17 | Permalink

  Sayın Başkan,
  Dünyanın hangi bölgesinde ve ülkesinde yaşarsa yaşasın, Türkler birbirlerinin hatalarını hoş görerek bağışlayıcı bir ruh taşımazlarsa,ve hatalarının üzerini karanlık bir bulut gibi örtüp gizlemezlerse; TÜRK MİLLETİNİN milli birliğinin inkişafi hayal olmaktan ileri gidemez. Selam ve Saygılarımla

  Ziya Şahabettin İsmailçelebioğlu Türk Alman Dostluk Derneği Başkanı

 5. ziya sahabettin ismailcelebioglu's Gravatar ziya sahabettin ismailcelebioglu
  1 December 2010 - 3:47 - 03:47 | Permalink

  Sayın Başkan ve Değerli Kardeşlerim,

  Gönülleri birlik ve beraberlik ruhu ile dolu olan yüce milletimin nadide evlatları, !
  Türk ismi anıldığı yerde ,gönlümüzde sevda ateşi yanmalı ki , bu ateş bizim milli birliğimizin meşalesi olsun. Bu meşaleyi eline almış olan değerli kardeşlerimizin etrafinda toplanarak güçlenelim .Bu güç bize şevk versin, hoşnutluk versin dostluklarımızı pekiştirsin, Milli birlik ve beraberlik ruhu ile hedefe doğru yola çıkalım. Temennim bu yolda muaffakiyete ulaşabilmek için yüce RABBİM bizlere rehber ve yardımcı olur . En derin saygılarımla.

  Ziya Şahabettin İsmailçelebioğlu sizden biri.

 6. ömer kalkan's Gravatar ömer kalkan
  29 November 2010 - 19:23 - 19:23 | Permalink

  ben bir türküm ve kesinle kurulmalı ve türkiye avrupa birlinden çekilmeli

 7. ziya sahabettin ismailcelebioglu's Gravatar ziya sahabettin ismailcelebioglu
  20 November 2010 - 13:12 - 13:12 | Permalink

  Sayin baskan Azer Hasret bey,

  Mübarek kurban bayraminizi tüm samimi dileklerimle kutlar, zatinizda tüm idare heyetiniz, tüm islam alemi ve yedi devlet bir millet sevdalilarinin bayramlarinin mübarek olmasi temennisiyle daha nice bayramlara sihhat saglik ve basarilarla ulasmalarini cenebi ALLAH`dan temenni ederim.
  Ziya sahabettin Ismailcelebioglu
  Neuss Türk Alman Dostluk Dernegi baskani

 8. ziya sahabettin ismailcelebioglu's Gravatar ziya sahabettin ismailcelebioglu
  9 July 2010 - 15:11 - 15:11 | Permalink

  Sayin Baskan,
  Ismi gibi güzel olan yedi devlet bir milletin evlatlari olan bizlerin gönüllerimizdeki engin arzularina bir nebze olsun yaklasabilmek benim icin mutlulk ve kaynagi olmaktadir.
  degerli kardesim, teskilatimizin calisma sistemi ile ilgili bilgi verirseniz memnun olurum. calismalarinizda basarilar diler serlam ve saygilarimi sunarim.
  zatinizda milletimizin mübarek MIRAC kandilini kutlar ALLAH`dan Türk milletine hayirli yardimlar temenni ederim.
  NRW Eyaleti Türk Dernekleri Koordinasyon Kurulu Baskani

 9. hayat's Gravatar hayat
  1 June 2010 - 16:31 - 16:31 | Permalink

  Tebrik edirem/ Azer Hasret gercekden layikli ve degerli insandir/
  Dostumuz Dilaver de onlarin sirasinda yer almish. Eshk olsun sizlere. Tanri türkü korusun!

 10. Ziya Sahabettin Ismailcelebioglu's Gravatar Ziya Sahabettin Ismailcelebioglu
  17 May 2010 - 1:44 - 01:44 | Permalink

  sayin Baskan Azer Hasret beyefendi,

  Degisen dünya düzeni icinde ümidim ve inancim odurki bu yüce millet eski kuvvet ve kudretine ,ihtisam ve gücüne kavusacaktir. Ne varki bizim birlik ve beraberlik ruhu icerisinde yedi devletin bir milleti olma hususundaki planli ve istikrarli bir faaliyeti baslatmamiz gerekir. ben Avrupanin bir kösesindeki TÜRK evladi Mancuryanin kenarinda yasayan yakut kardesimle orta asyadaki kanimi tasiyan kardesimle ayni lisani konusarak anlasabilmem ayni türküyü dinleyerek zevk alabilmemin temellerini atmamiz lazim geldigine inaniyorum. bu vesile ile sahsinizda tüm idare heyetinize ve gönül kardeslerimize sahsim ve avrupali Tükler adina basarilar dilegi ile selam ve saygilarimi sunarim.

 11. 19 April 2010 - 21:38 - 21:38 | Permalink

  Sayın Ziya bey. Yorumunuz ve yaklaşımınız için çok teşekkür ederim. Biz Türkler birlik olursak aşamayacağımız dağlar yoktur. O yüzden şahsınız ve sizin gibi insanlar hep benim gücüme güc katıyor. Umarım irtibatımız devamlı olur, milletimizin faydası için birlikte birşeyler yaparız.

 12. Ziya Sahabettin Ismailcelebioglu's Gravatar Ziya Sahabettin Ismailcelebioglu
  19 April 2010 - 1:45 - 01:45 | Permalink

  Yüce Türk Milleti icin kurulan her teskilat mutlaka güzel hizmetler sunmak icindir. Yedi Devlet bir millet konseyinin, Dünya Türklügünün ilk yanan mesalesi olmasi temennisiyle, Türk birliginin kurulmasi ile ilgili faaliyetlerinizi tüm kalbimle destekliyor ve yüce ALLAH`dan muaffakiyetlerinizde yardimci olmasini dilerim. Selam ve saygilarimi sunarim.

  Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Türk Dernekleri Koordinasyon Kurulu Baskani.