Yedi Devlet Bir Millet`ten Yıldırım Ziyareti

İ.Demirtaş ve A.Hasret

Bursa, Yedi Devlet Bir Millet, 11.05.2010 – 11 Mayıs 2010 tarihinde Yedi Devlet Bir Millet Kültür ve Dayanışma Derneği`nin üç kişilik heyeti Bursa Yıldırım Belediyesi başkanı Sayın Özgen Keskin`i makamında ziyaret etdi. Dernek Genel Başkanı İbrahim Demirtaş, Türk Cumhuriyetleri Baş Temsilcisi Azer Hasret ve İsmet Terzioğlu`dan oluşan heyet Başkan Keskin`e Yedi Devlet Bir Millet Bayrak Meydanı projesinden dolayı teşekkür etti. Dernek Başkanı İbrahim Demirtaş Sayın Keskin`in bu girişiminin diğer Türk ülkelerinde büyük ilgi gördüğünü dile getirerek sözü Azer Hasret`e bıraktı.

Baş Temsilci Azer Hasret Azerbaycan ve Orta Asya Türk Cumhuriyetlerinde Yedi Devlet Bir Millet Bayrak Meydanı projesine geniş yer verildiğini, Azerbaycan İçtimai TV kanalının TRT Avaz`la birlikte haberi görüntülü olarak üç kez yayınladığını, Azerbaycan, Kazakistan ve Kırgızistan radyo kanallarının haberi tekrar-tekrar yayınladıklarını, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan ve Türkiye basınının da meseleyi geniş şekilde haber edindiğini söyledi. “Biz sizin böyle bir girişimde bulunmanızı taktir ediyor, başarılı bir projeye imza attığınız için tebrik ediyoruz”, – diye Azer Hasret Başkan Keskin`e hitap etti.

İbrahim Demirtaş, Azer Hasret, Özgen Keskin ve İsmet Terzioğlu

Başkan Keskin de kendi sırasında Türk Dünyası`na hizmet açısından her zaman böyle girişimlerde bulunmaktan gurur duyduğunu ifade etti.

Daha sonra 3 Temmuz 2010 tarihinde yapılması gereken Yedi Devlet Bir Millet Bayrak Meydanı`nın açılış töreni ile ilgili konu ele alındı. Dernek yetkilileri ile Belediye Başkanı açılış töreninin resmi konuşmalar, marşlar eşliğinde bayrakların gönnere çekilmesi, ardından da konserle devam etmesi yönünde fikir alış verişi ettiler.

İşte Gerçek!

Oxunma sayı: 6117
Share