Yedi Devlet – Bir Millet Konseyi`nin Açıklaması: Hepimiz Uyguruz!

Azər Həsrət

Tam bir yıl önce zalim Çin rejimi dünyanın gözü önünde eski Türk toprağı olan Urumçi ve Doğu Türkistan`ın diğer yerlerinde kendi zulmünü daha şiddetli bir şekilde göstermekle yüce Türk milletinin öz parçası olan Uygur kardeşlerimizi katletti. İnsanlar öldürüldü, hapse atıldı, evleri dağıtıldı. Bu azmış gibi tüm dünyaya Uygur kardeşlerimizin suçlu olması tebliğ edilmeğe çalışıldı. Ama dünya her zaman olduğu gibi bu kez de kırmızı Çin komünist rejiminin yalanlarına uymadı ve aldanmadı. Dünya Çin`in ne olduğunu, buradaki rejimin neler yaptığını zaten bildiğindendir ki, Uygur kardeşlerimizin yüzleştiği kanlı olaylar her tarafta kınandı. Bu kınanmalar sırasında özellikle de Türk devletlerinde düzenlenen protestoların ve Uygurlar`a destek eylemlerinin altı çizilmelidir. Türkiye`de, Azerbaycan`da, Kırım`da ve Türkler`in yaşadığı çeşitli Avrupa ülkelerinde sokaklara dökülen Türk halkları “Hepimiz Uyguruz!” demeği becerebildi o zor günlerde. Şimdi o olaylardan bir yıl geçmiş durumdadır. Biz şehit düşen kardeşlerimizi yeniden hatırlıyor, onların ruhlarının rahatı için Yüce Haktan niyazda bulunuyoruz.

Uygurlar bizim aziz kardeşlerimizdir. Uygurlar Azerbaycanlılar`ın, Kazaklar`ın, Kırgızlar`ın, Özbekler`in, Türkmenler`in, Tatarlar`ın, Gagauzlar`ın, Başkurtlar`ın ve daha nice Türk halklarının ta kendisi, Türk milletinin özüdür. Uygur kardeşlerimizi katleden zalim Çin ve yandaşları duysun sesimizi: böyle bir günde biz hepimiz Uyguruz! Katledeceksin, gel de becerebilirsin hepimizi katlet! 300 milyonluk Türk Dünyası`nı önüne aldın artık, böyle zulüm hiç bir zaman unutulmaz! Hepimiz Uyguruz, hepimiz Türküz! Biz büyük ve yüce Türk milletinin neferleri olarak kırmızı Çin rejiminin bu hüsumetini hiç bir zaman unutmayacağız!

Aziz Uygur kardeşlerim. Bilmenizi ve duymanızı isteriz: böyle ağır bir günde biz hepimiz sizinleyiz, sizin yanınızdayız! Çektiğiniz acılar bizim acılarımızdır! Size acı çektirenler bize çektirmiştir demek! Olanları unutmayız, unutturmayız! Bir gün gelir öcümüzü hep birlikte alırız ve bir zamanlar bizden kurtulmak için yedi bin km`lik duvar ördüren Çin bu kez duvarın arkasında bile saklanamaz! Tanrı şehit düşen Uygur kardeşlerimize rahmet eylesin ve bize Çin zulmüne direnmek için güç versin inşallah!

Azer Hasret, Yedi Devlet – Bir Millet Konseyi Başkanı
Bakı, Azerbaycan. 05 Temmuz 2010

Oxunma sayı: 10391
Share

1 Comment to "Yedi Devlet – Bir Millet Konseyi`nin Açıklaması: Hepimiz Uyguruz!"

  1. ziya sahabettin ismailcelebioglu's Gravatar ziya sahabettin ismailcelebioglu
    21 December 2010 - 4:35 - 04:35 | Permalink

    Degerli Başkan ve Kardeşim Azer bey,

    Yer yüzünün neresinde olursa olsun, bir Türkün başı ağırdımı benim kalbimden seller kopar . Çinde ecdadımın toprakları üzerinde yaşayan benim kanımı taşıyan milletimin evlatlarının, yaşadığı zulmu şahsım ve Avrupada yaşayan tüm Türkler adına telin ediyor ve lanetle kinıyorum. Elbetteki bu benim feryadımın insanlık dışı insafsızca katliamları durduramaz buna şahıs olarak muktedir değilim ,fakat inaniyorumki ” BÜYÜK YANGINLAR KÜÇÜK KIVILCIMLARDAN OLUŞUR ” işte bu kıvılcımları oluşturarak 300 milyonluk Türk dünyasının kalbi aynı anda atabilse ve aynı duyguları hissedebilse işte o zaman bu yüce milletin sesi yine gür çıkacaktır ve yeniden Çin setleri inşa edilecektir. Dünya Türk birliğinin oluşması için Yüce Rabbimin Gönüllerimize bu aşki bu sevgiyi ve bu hedefi nasib etmesini diliyor ve temenni ediyorum . 2011 yılında bu hedefe doğru yönelmeyi sağ duyu kardeşlerime tavsiye ediyor selam ve saygılarımı sunuyorum.

    Ziya Şahabettin İsmailçelebioğlu