Azer Hasret Yeni Görev Kabul Etti

Azer Hasret

Almatı, Yalquzaq.com, 06.12.2010 – Yedi Devlet – Bir Millet Konseyi Başkanı Azer Hasret kardeş Kazakistan`ın Almatı şehrinde ikamet eden Türk Halkları Medeniyeti Vakfı`nın Genel Başkan Yardımcılığı görevini kabul etti. Vakıf`tan Yalquzaq.com sitesine verilen bilgiye göre Vakfın Genel Başkanı Sayın Ahmet Dağduran`ın teklifini bir süre inceledikten sonra Türk Dünyası için daha olumlu ve ortak çalışmaları hızlandırmak için Azer Hasret kurumda Genel Başkan Yardımcısı görevini üstlenmeğe karar vermiş bulunmaktadır.

Artık yeni göreve başladığını söyleyen Azer Hasret Ahmet Dağduran ve heyeti ile 2004 yılından başlayan bir işbirliyi içinde olduklarını, Türk Dünyası için hep birlikte çalışmalara özen gösterdiklerini, Vakfın Almatı`daki ofisini ziyaret ederek çalışma ortamı ile tanıştığını, hem de Vakıf tarafından Almatı`da düzenlenen bir etkinliğe katıldığını da sözlerine eklemiştir.

“Biz gelmiş geçmiş büyüklerimizden İsmail Bey Gaspıralının “Dilde, Fikirde, İşte Birlik” felsefesi üzerine yüce milletimiz için çaba harcayan insanlar olarak imkanlarımızı birleştirmenin daha faydalı olacağı kanısındayız. O yüzden de Sayın Ahmet Dağduran`ın beni göreve davet etmesine çok sevindim ve teklifi severek kabul ettim. Vakfın çalışmalarını yakından takip ediyorum ve o yüzden böyle bir vakıfta görev almak benim için bir şereftir”, – söyleyen Azer Hasret tüm enerjisini her zamanki gibi Türk halklarının birlik ve beraberlik olması için harcayacağının altını çizmiştir.

Türk Halkları Medeniyeti Vakfı 1999 yılının Nisan ayında Almatı şehrinde kurulmuştur. Vakfın amacı Türk Halkları arasında birlik ve beraberlik, kardeşlik duygularının hızlandırılması, ortak kaynaşmaya yardımcı olmaktır. 11 yılı aşan tarihi süreçte Vakıf bir çok başarılı projelere imza atmış bulunmaktadır. Bunların arasında Kazakistan ve Türkiye gençleri, aydınları, hanımları ve belediyeleri arasında bağların kurulması, karşılıklı gezilerin tertiplenmesi, kardeşleşmiş şehirler projesi, ortak bayramların birlikte düzenlenmesi ve başkalarını örnek verebiliriz.

Vakıf Kazakistan`la beraber artık Türkiye`nin bir kaç şehrinde temsilciliklerini kurabilmiş durumdadır. Hem de Almatı`da basılan ve Vakfa ait olan Türki Alemi gazetesinin artık Türkiye kolu da 2010 yılının Eylül ayından yayıma başlamıştır. Azerbaycanda da temsilciliğin açılması ve gazetenin burada yayımlanması öngörülen faaliyetler içindedir.

Oxunma sayı: 7933
Share