Бакинські журналісти протестують проти призначення директора Громадського телебачення

Громадськість дуже здивована, бо фактично призначено директором Громадського телебачення «людину влади», якій за результатами опитування напередодні виборів 90 відсотків громадськості висловлювали недовіру Минулої суботи в Азербайджані було обрано директора Громадського телебачення. Ним став колишній редактор суспільно-політичних передач AzTV-1, депутат Міллі меджлісу Ісмаїл Омаров. За нього під час другого туру виборів віддали свій голос 6 із 9 членів Ради з мовлення Азербайджану.Реакція громадськості на це призначення далеко не однозначна. Зокрема, одразу після оприлюднення результатів виборів журналістські організації розпочали кампанию “недовіри і відмови від Громадського телебачення». Про це повідомив генсек Конфедерації журналістських організацій Азер Хасрет. За його словами громадськість дуже здивована, бо фактично призначено директором Громадського телебачення «людину влади», якій за результатами опитування напередодні виборів 90 відсотків громадськості висловлювали недовіру. І це після запевнень голови Ради з мовлення Джангіра Мамедлі, який напередодні виборів у присутстності європейских експертів говорив, що члени Ради зацікавлені у створенні нормального Громадського телебачення, отож зроблять усе, щоб його очолив досвідчений і талановитий телевізійник.

Обирати було з кого – на посаду директора Громадського телебачення претендували 22 кандидитури. До другого туру вийшло – пятеро. Громадськість вимагала, щоб перший і другий тури проходили відкрито – вимогу проігнорували. Не проводилися й теледебати кандидатів на посаду директора ГТВ.

Генсек Об’єднання журналістів Азербайджану Раміз Аскер під час першого туру набрав вісім голосів, під час другого – усього 1. Коментуючи це Р.Аскер говорить, що хоча й не дуже сподівався на обєктивність, але не думав, що думка громадськості буде зовсім проігнорована. Він вважає, що з усіх кандидатур обрано найгірший варіант.

До вимог журналістів скасувати рішення про призначення Ісмаїла Омарова приєдналися і лідери партій та громадських організаций, які переконані, що влада «завалила идею» громадського телебачення.

Учора до Азербайджану прибули доповідачі ПАСЕ Андреас Гросс та Андреас Херкель.Поспілкувавшись з журналистами, вони пообіцяли обговорити проблеми становлення Громадського телебачення в Азербайджані з представниками влади та висловити свою думку в ПАСЕ. Сьогодні відбулася зустріч А. Гросса та А. Херкеля з керівництвом Ради з мовлення Азербайджану.

telekritika.ua/media-corp/lyudi/2005-04-20/3838

Oxunma sayı: 8497
Share