Azer Hasret`ten Daha Bir Görüşme

Yedi Devlet Bir Millet Kültür ve Dayanışma Derneği`nin Türk Cumhuriyetleri Baş Temsilcisi Sayın Azer Hasret Bakü`de “Genç Liderler” Çocuk ve Gençlik Teşkilatı Başkanı Ferid Şahbazlı ile bir görüşme gerçekleştirdi. Karşılıklı bilgi edinme amaçlı görüşmede dernek temsilcisi, Sayın Şahbazlı`ya temsil ettiği kurum hakkında bilgi verdi, onu derneğin amaç ve gayeleri ile tanış etti. Yedi Devlet Bir Millet Kültür ve Dayanışma Derneği`nin Türk Cumhuriyetleri arasındaki bağların daha da netleştirilmesi ve sonuç itibarile en kısa zamanda Bağımsız Türk Devletleri Birliği kurulması olduğunu söyleyen temsilci, bu yönde gençler ve çocuklar arasında bilgilendirme işinin gerekli olduğunu dile getirdi.

Sayın Ferid Şahbazlı kendi teşkilatı adına konuşarak her zaman Azerbaycan ve Türk Dünyası`nın faydası, birlik ve beraberliği için çalıştıklarını, özel olarak Azerbaycan Devleti`nin daha da gelişmesi ve dünya devletleri sırasında kendine has yüksek mevkide bulunması için her türlü yasal çalışmalara yer verdiklerini dile getirdi.

Dernek`le ilgili bilgileri dinleyen Sayın Şahbazlı, bir süredir onun faaliyetlerini izlediklerinin ve taktir ettiklerinin de altını çizdi. O, “Genç Liderler”in Yedi Devlet Bir Millet Kültür ve Dayanışma Derneği ile işbirliğine hazır olduğunu da özel olarak vurguladı. Taraflar temasların sürdürülmesi kararı alarak görüşmeye son verdi.

Görüşmenin ardından Sayın Azer Hasret gazeteci bilirkişi sıfatıyla “Genç Liderler” Çocuk ve Gençlik Teşkilatı nezdinde yeni kurulan Genç Gazeteciler Kulübü tanıtma toplantısına da katıldı. Milletvekili Nazim Memmedov, Basın Konseyi Sekreteri Rahim Hüseynzade, 525-ci Gazete Genel Editörü Reşad Mecid, Üç Nokta Gazetesi editörü Elmeddin Muradlı ve Azerbaycan Pedagoji Üniversitesi Basın Hizmeti başkanı Mensur İbrahimov`un da katıldığı toplantıda Dernek Baş Temsilcisi gazeteciliğe yeni başlayan gençlere hitap etti.

Qaynaq: Yedi Devlet Bir Millet

Oxunma sayı: 4596
Share