Dernek Temsilcimiz Azerbaycan`da Önemli Bir Görüşme Gerçekleştirdi

“Yedi Devlet Bir Millet” Kültür ve Dayanışma Derneği Türk Cumhuriyetleri Baş Temsilcisi Azer Hasret Bakü`de Azerbaycan milletvekili, Vatandaş Hemreyliyi Partisi ve Dünya Azerbaycanlıları Kongresi başkanı, Türk Dünyasının en önemli isimlerinden olan şair ve yazar, fikir adamı sayın Sabir Rüstemhanlı ile görüştü.

Parti genel merkezinde gerçekleşen görüşmede temsilcimiz sayın Rüstemhanlı`yı derneğimizle bağlı bilgilendirdi. “Yedi Devlet Bir Millet” Kültür ve Dayanışma Derneği`nin Avrupa Birliği tipinde Bağımsız Türk Devletleri Birliği kurma amacına hizmet ettiğinin altını çizen Azer Hasret sayın Rüstemhanlı`nın Türk Dünyası için çalışmalarına deyer verdiklerini, bu nedenle de kendisi ile görüşerek bilgi vermeğe ve fikirlerini öğrenmeğe gerek duyduklarını bildirdi. Sohbet sırasında temsilcimiz dernek başkanı sayın İbrahim Demirtaş adına Sabir beyi kurumun Bursa`da düzenleyeceği etkinliklere de davet etti.

Sayın Sabir Rüstemhanlı derneğin faaliyetleri hakkında bilgilerden memnunluk duyduğunu dile getirerek Türk Dünyası`nın er-geç böyle bir birlik oluşturacağına hiç yılmadan gönülden inandığının altını çizdi. O, kendisinin de her zaman olduğu gibi durmadan ve her yerde Güney Azerbaycan ve diğer Türk topluluklarının sorunları ile uğraştığını, gereken anda gereken güçlerle birlikte Türk Dünyası`nın ortak çıkarları için hareket etmeğe hazır olduğunu söyledi. Davete göre teşekkürünü ifadə edən sayın Rüstemhanlı daveti kabul ettiğini, uygun zamanda derneğin düzenleyeceyi etkinliklere katılmaya hazır olduğunu bildirdi. Aynı zamanda Türk Dünyası`nın faydası için başkanı olduğu Dünya Azerbaycanlıları Kongresi`nin de “Yedi Devlet Bir Millet” Kültür ve Dayanışma Derneği ile birlikte hareket edebileceğini dile getirdi.

Qaynaq: Yalquzaq.com

Oxunma sayı: 5126
Share